Kolorowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jedno z tych świąt, na które nasi najmłodsi najmocniej czekają. Co roku z wielką starannością przygotowujemy się do niego, by był to wyjątkowy moment dla naszych podopiecznych. W tym roku zamieniliśmy nasze sale w Krainy Kolorów.

Już od rana dało się odczuć wielkie podekscytowanie dzieci, gdy dumnie wkraczały do przedszkola ubrane w wybrany dla grupy kolor. Zabawa rozpoczęła się po śniadaniu. Każda grupa kolejno odwiedzała każdą Krainę, w której czekały naszych najmłodszych ciekawe zadania.

W Krainie Niebieskiej tematem przewodnim była woda. Dzieci łowiły ryby, ratowały statek wybierając wodę za pomocą gąbek oraz stworzyły wodny świat na kartce używając do tego niebieskich baniek mydlanych. A wszystko to, by zdobyć piniatę w kolorze swojej grupy.

W Krainie Czerwonej było ogniście i słodko. Zabawa zaczęła się od gry „Podłoga to lawa”, potem były eksperymenty z wulkanem i ognistą lawą, a następnie każdy odbił czerwoną rączkę na wspólnej pracy. Na koniec można było skosztować jak smakuje kolor czerwony.

Karina Żółta to kraina słońca. Było bardzo jasno i gorąco a w oddali powiewał wiatr. Na początku dzieci przywitała kwaśna cytrynka. Następnie dzieci przechodziły przez promienie słoneczne niczym przez lasery, zatańczyły z parasolką a na koniec zebrały z kwiecistej, żółtej łąki kwiaty i wykonały wianek.

W Krainie Zielonej było bardzo tajemniczo a wejść do niej można było przez portal. W lekkim zaciemnieniu dzieci szukały magicznych kamieni, które wskazywały im zadania. Było łowienie zielonych kulek siatką na motyle, karmienie myszy, wybieranie kulek sensorycznych i wiele innych, które zostaną tajemnicą Krainy Zielonej.

Po skończonych zabawach, dzieci udały się do swoich sal, gdzie czekała na nich niespodzianka. Były to prezenty i wspólny poczęstunek.

To był wyjątkowy dzień. Uśmiech i podekscytowanie na twarzach naszych milusińskich to najlepszy dowód na to, że im się podobało. Mamy nadzieję, że zapamiętają go na długo. Bo za rok czekać będzie na nich już coś zupełnie innego. Ale o tym na razie ciiiiiwink